EN AR UY
Doğu Türkistanlı Gençler için İstanbul'da Münazara Kampı Düzenlendi

22 MRT 2023

Paylaş

Doğu Türkistanlı Gençler için İstanbul'da Münazara Kampı Düzenlendi

Doğu Türkistanlı Gençler için İstanbul'da Münazara

Kampı Düzenlendi

Gençlerin İngilizce münazara becerilerini geliştirmek için 3-5 Şubat tarihleri arasında İstanbul'da düzenlenen üç günlük eğitim programına birçok ülkeden Doğu Türkistanlı gençler katıldı.


Uluslararası Doğu Türkistan STK’lar Birliği, Satuk Buğrahan İlim ve Medeniyet Vakfı ve Malezya Baitul Amanah Enstitüsü iş birliğiyle İstanbul Arnavutköy İlçesi'ndeki Zeynulabidin Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen İngilizce münazara becerileri eğitimi programına Türkiye, Norveç, Hollanda, Kazakistan ve İsveç’ten   45 Uygur genci katıldı.


Gençlerin İngilizce konuşma, ifade etme ve tartışma becerilerini geliştirmenin yanı sıra milli ruhlarını güçlendirmeyi amaçlayan üç günlük eğitim programında Malezya'dan davet edilen prestijli öğretmenler ders verdi.


Programın son gününde kursa katılan gençler, İstanbul'daki Çin Konsolosluğu önünde düzenlenen 5 Şubat Gulca Şehitlerini Anma protesto programı ve basın toplantısına katıldıktan sonra halka açık bir şekilde İngilizce, öğrenilen bilgilerin özlü sunumuna ve akıcılığa odaklanan münazara yarışması programı düzenledi. Yarışmada dereceye giren gençlere ve takımlara ödülleri verildi. Eğitim programının açılış ve kapanış törenine, Uluslararası Doğu Türkistan STK’lar Birliği Başkanı Hidayet OĞUZHAN, Doğu Türkistan İnsan Hakları İzleme Derneği Başkanı Nur Muhammed TÜRKİSTANİ, Doğu Türkistan Nuzugum aile ve kültür derneği başkanı Münevver ÖZUYGUR Hanım Ayrı ayrı konuşarak gençlere destek verdi.


Haberler