EN AR UY
Sempozyum: Doğu Türkistan’daki Soykırım ve Hak Arayışları

10 ARL 2022

Paylaş

Sempozyum: Doğu Türkistan’daki Soykırım ve Hak Arayışları

 

Sempozyum: Doğu Türkistan’daki Soykırım ve Hak Arayışları

 

10 Aralık uluslararası insan hakları gününde Uluslararası doğu Türkistan STK’lar birliği. İHH insanı yardım vakfı, Doğu Türkistan İnsan Hakları izleme derneği, Uluslararası mülteci hakları derneği, Genç İHH, İNSAMER, Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Hukuk Kulübü ve Milli Türk Talebe Birliği İstanbul fatih sultan Mehmet vakıf üniversitesinde Doğu Türkistan’daki soykırım ve hak arayışları konulu basın açıklaması ve sempozyum gerçekleştirdi.

 

Program saat 11’de Basın Açıklaması ve Rapor Tanıtımı ile başladı. Uluslararası mülteci hakları derneği başkanı Av. Abdullah Resul Demir ile Doğu Türkistan insan hakları izleme derneği genel sekreteri Abdulahad Udun Doğu Türkistan’daki insan hakları ile ilişkin basın açıklamalarını okudu. 

 

Basın açıklamasından sonra Doğu Türkistan’daki hak arayışları konulu sempozyum başlandı sempozyum açılış konuşmasını Fatih sultan Mehmet vakıf üniversitesi hukuk fakültesi öğretim üyesi Doç.Dr.  Ömer Bağcı ve Yeni Yüzyıl Üniversitesi hukuk fakültesi dekanı Prof.Dr Celal Erbay yaptı.